poniedziałek, 10 maja, 2021
Otwarty Sochaczew


SAMOŚWIADOMI – warsztaty z asertywności dla młodzieży

Z różnych źródeł słyszymy jak dużym problemem wśród nastolatków są depresje. Wielu młodych nie radzi sobie ze stresem i nadmiarem…

By admin , in Edukacja , at 10 maja 2021 Tagi: , , , , , ,

Z różnych źródeł słyszymy jak dużym problemem wśród nastolatków są depresje. Wielu młodych nie radzi sobie ze stresem i nadmiarem emocji, mają trudności z nawiązywaniem kontaktów. Na co dzień zderzają się z mową nienawiści, stygmatyzacją i hejtem. Znacie to w praktyce?

Jak się okazuje nie dotyczy to wyłącznie dużych metropolii, ale również małych miast, takich jak nasze. Z czego wynika taka sytuacja? Czy jest to skutek wpływu zbyt dużej ilości bodźców czy braku możliwości budowania relacji i wspólnego spędzania czasu w gronie rówieśniczym? Bez względu na to, jaka jest prawidłowa odpowiedź, z takim stanem rzeczy należy się zmierzyć.

Od wielu miesięcy wszyscy jesteśmy zmuszeni do funkcjonowania w zupełnie nowej rzeczywistości. W tych trudnych czasach szczególne wyzwania stoją przed młodzieżą, która w ważnym momencie swojego życia, została zamknięta w domach i usadzona przed komputerami. Kiedyś plotka była tylko pogłoską powtarzaną w wąskim gronie – obecnie staje się newsem w internecie, a drobne niesnaski mogą przerodzić się w poważny konflikt, napędzany wirtualnym hejtem. W świecie kształtowanym przez internetowych influencerów trudno nawet zbliżyć się do ideału.

To wszystko może powodować utratę pewności, umiejętności wyznaczania własnych granic i bycia sobą, bez względu na oceny innych. Porozmawiajmy o tym podczas naszych warsztatów dla młodzieży SAMOŚWIADOMI. W trakcie tych spotkań, pracując wspólnie przenalizujemy min. trudne sytuacje, w których mogą znaleźć się młodzi ludzie, omówimy kwestie bezpiecznego funkcjonowania w gronie rówieśników, poćwiczymy odwagę, asertywność i wydobywanie własnego potencjału, a także zastanowimy się nad tym, jak radzić sobie z mową nienawiści.

Buduj świadomie swoje relacje z bliskimi i rówieśnikami. Bądź sobą, bez względu na presje i oczekiwania. Stawiaj czoła trudnym sytuacjom. Twórz swoją grupę wsparcia. Nie bój się otwartej komunikacji i wyrażania tego, co myślisz i czujesz. Wbrew pozorom – to nie jest bardzo trudne. A jeśli masz ochotę, zachęcamy do zapisania się na bezpłatne warsztaty SAMOŚWIADOMI. Spotkania przeznaczone są dla osób w wieku 15-20 lat, a pierwsze z nich odbędzie się już w najbliższy poniedziałek – 17.05 od 17.00 do 20.00. Zgłoszenia zbieramy pod adresem:  otwarty.sochaczew@gmail.com z dopiskiem w tytule SAMOŚWIADOMI. Jeśli nie masz skończonych 18 lat będziemy potrzebowali zgodę twoich rodziców.

Partnerem projektu jest Femi Fund, a warsztaty poprowadzą Agnieszka Ryczkowska-Przywoźny i Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, ze wsparciem Natalii Ciury.

TRENERKI

Agnieszka Ryczkowska-Przywoźny

Radca Prawny, Trenerka Komunikacji Empatycznej, Life Coach, założycielka Pracowni Porozumienia, Prezeska Stowarzyszenia na rzecz pieczy zastępczej STACJA DOM. Od ponad 10 lat wykonuje zawód Radcy Prawnego, który w ostatnim czasie łączy z komunikacją empatyczną, coachingiem i mediacjami w ramach założonej przez siebie Pracowni Porozumienia. Ukończyła kursy Life Coaching Start Up ACSTH na Collegium Civitas i w Centrum Life Coaching Polska. Jest absolwentką studiów podyplomowych z Porozumienia bez Przemocy wg. Marshalla Rosenberga na Collegium Civitas w Warszawie, oraz podyplomowych studiów trenerskich w tym nurcie na kierunku „Train the Trainer”. Fascynują ją różne oblicza rodzicielstwa oraz alternatywne formy rozwiązywania konfliktów i podejmowania decyzji, w tym: uzgodnienia systemowe, kręgi socjokratyczne, kręgi naprawcze oraz mediacje, które zgłębiała na szkoleniach w Polskim Centrum Mediacji. Obecnie prowadzi grupę empatii online oraz warsztaty komunikacji empatycznej dla zespołów i rodziców, w tym warsztaty dedykowane rodzicom nastolatków. Prywatnie jest mamą dwóch córek i ma za sobą doświadczenie rodzicielstwa zastępczego, a w przestrzeni społecznej działa jako założycielka i prezeska Stowarzyszenia na rzecz pieczy zastępczej STACJA DOM. Uwielbia pływanie, a swoją artystyczną duszę wyraża zaplatając makramy.

Katarzyna Pyś-Fabiańczyk

Od 20 lat pracuje jako managerka zarządzająca zespołami, projektami, life & business coach. Jest autorką komentarzy eksperckich i artykułów, występuje z prelekcjami na polskich i międzynarodowych konferencjach, prowadzi zajęcia coachingowe, szkolenia z wystąpień publicznych, motywacyjne, z rozwoju zawodowego, antydyskryminacyjne. Jako założycielka i wieloletnia prezeska Stowarzyszenia Liderek w Biznesie „Ladies First”, jedna z koordynatorek akcji przeciwko przemocy wobec kobiet – One Billion Rising, ambasadorka projektu Kobiety w Roli Głównej w kinie Odeon, członkini Rady Programowej Top Women in Real Estate, autorka bloga Progres+JA (www.progresjaconsulting.wordpress.com), współwłaścicielka klubokawiarni Łoskot Cafe i agencji koncertowej, chętnie angażuje się w działania społeczne i kulturalne. Nominowana do prestiżowych nagród: Kobiety Kobietom 2019 – konkurs miesięcznika Uroda, Sukces Pisany Szminką (Businesswoman of the Year Award 2017), EuropaProperty WIRE Awards (Professional of the Year 2017), Eurobuild Awards (Personality of the Year in Real Estate 2016), Panattoni (Best Industrial Real Agency Agent 2016). Ukończyła we Francji kurs Women in Leadership, Business Coach Course certyfikowanych przez PWC/ACSTH, podyplomowe kierunki z zakresu Zarządzania i Pośrednictwa w Nieruchomościach w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania oraz Nauki Polityczne na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, z tytułem magistra.

Komentarze


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *