poniedziałek, 3 czerwca, 2024
Otwarty Sochaczew


ŁOSKOT KULTURALNY – spotkanie z Radosławem Jarosińskim

Otwarty Sochaczew zaprasza na spotkanie z Radosław Jarosiński w ramach cyklu ŁOSKOT KULTURALNY!!! Radek to historyk, pisarz i wieloletni pracownik…

By Otwarty Sochaczew , in Edukacja Kultura , at 3 czerwca 2024 Tagi: , , , , , , ,

Otwarty Sochaczew zaprasza na spotkanie z Radosław Jarosiński w ramach cyklu ŁOSKOT KULTURALNY!!!

Radek to historyk, pisarz i wieloletni pracownik Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Właśnie wydał swoją nową książkę, opowiadającą o naszym mieście. To dało nam pretekst do spotkania i rozmowy o historii i pasji do dokumentowania dziejów Sochaczewa.

Książka obejmuje wydarzenia, które miały miejsce na terenie Sochaczewa i najbliższej okolicy od pradziejów do roku 1918, czyli odzyskania niepodległości. Oprócz legend – czyli przekazów trudno weryfikowalnych, zniekształconych przez czas, lub po prostu historycznych ciekawostek, zawiera też sporą garść informacji w ujęciu analitycznym, z wykorzystaniem statystyk, dokumentów źródłowych, lub wyników badań archeologicznych.

Autor stara się również zobrazować wygląd Sochaczewa przed wiekami, przedstawić władze miejskie i stosowaną przez nie politykę gospodarczą w różnych systemach administracyjnych, opowiedzieć o ważnych wydarzeniach, które miały w nim miejsce od czasów książąt mazowieckich, poprzez okres panowania królów polskich i utraty suwerenności aż do końca I wojny światowej.

Data: 22 czerwiec (sobota)
Zaczynamy o 14.00
Miejsce:
Łoskot Cafe
ul. Batorego 12, Sochaczew

Komentarze


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *