sobota, 24 kwietnia, 2021
Otwarty Sochaczew


Obywatelskie sadzenie wierzb – odbudujmy drzewostan nad Bzurą!

Dokąd uciekamy, kiedy jesteśmy zmęczeni życiem? Co przynosi nam ukojenie w tak trudnych obecnie czasach? Które miejsca zapewnią nam komfort,…

By admin , in Ekologia , at 24 kwietnia 2021 Tagi: , , , ,

Dokąd uciekamy, kiedy jesteśmy zmęczeni życiem? Co przynosi nam ukojenie w tak trudnych obecnie czasach? Które miejsca zapewnią nam komfort, kiedy zamknięto galerie handlowe, kina, restauracje, place zabaw? W takiej sytuacji z pomocą przychodzi natura.

Nie bez powodu w czasie pandemii to właśnie lasy, parki, ogrody są najbardziej oblegane przez ludzi. Przyroda daje nam energię do życia, a nic tak nie poprawia kondycji powietrza, jak drzewa, których w miastach, przy drogach, na terenach przeznaczonych do aktywnego wypoczynku, jest coraz mniej.

Drzewa nie tylko produkują tlen, ale regulują temperaturę i redukują ilość pyłów w powietrzu. Dzięki nim nawet w najbardziej upalne dni można ochłonąć. Czy wiecie jednak, że drzewa także regulują poziom wód i zaleca się dbanie o nie, także na terenach zalewowych?

W związku z ustanowionym przez Towarzystwo na Rzecz Ziemi Miesiącem Sadzenia Wierzby – dziś na bulwarach pojawiły się właśnie ich sadzonki. Oczywiście nie wzięły się znikąd. Posadzili je ludzie, dla których troska o przyrodę i komfort życia mieszkańców, jest priorytetem.

Pomysł rodzinnego sadzenia drzew powstał, jako odpowiedź mieszkańców na przeprowadzone wycinki znaczącej ilości drzew w miejscu, w którym powstały bulwary. Tylko nieznaczna część drzewostanu przetrwała, a obszar, który ma przyciągać mieszkańców i zapewniać przestrzeń do wypoczynku, bez drzew nie spełnia swojej funkcji. Projekt przyniósł fantastyczne efekty i mamy nadzieję, że mieszkańcy Sochaczewa docenią tę akcję.

Komentarze


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *