poniedziałek, 13 lutego, 2023
Otwarty Sochaczew


Temat przemocy seksualnej wobec kobiet to wciąż bardzo aktualny temat. Dlatego Sochaczew po raz kolejny wziął udział w ogólnoświatowej akcji ONE BILLION RISING.

Już po raz czwarty zatańczyliśmy wspólnie w ramach międzynarodowej akcji One Billion Rising, w geście solidarności z osobami doświadczającymi gwałtów…

By Otwarty Sochaczew , in Edukacja , at 13 lutego 2023 Tagi: , , , , , ,

Już po raz czwarty zatańczyliśmy wspólnie w ramach międzynarodowej akcji One Billion Rising, w geście solidarności z osobami doświadczającymi gwałtów i innych form przemocy, nie tylko fizycznej, ale także ekonomicznej, społecznej.

Na miejscu spotkania pojawiło się kilkadziesiąt uczestniczek i uczestników, których dopingowało jasne słońce. Na początku Kasia Pyś-Fabiańczyk opowiedziała, dlaczego akcja odbywa się w takiej formie i dlaczego mówienie o przemocy seksualnej wobec kobiet jest takie ważne. Wspomniała również o tym co się dzieje za naszą wschodnią granicą, szczególnie w kontekście gwałtów wojennych, które niestety nie są rzadkością.

Cała grupa, po wysłuchaniu wystąpienia i napiciu się gorącej herbaty, przeszła do finalnego momentu, czyli tańca pełnego symbolicznych gestów, który poprowadziła po raz kolejny Emilia Czarnota. Wszystko wyszło wspaniale, a układ o dziwo, nie sprawił dużych trudności.

Mamy nadzieję, że widzimy się za rok. Poniżej kilka zdjęć.

Komentarze


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *