wtorek, 13 kwietnia, 2021
Otwarty Sochaczew


22 kwietnia zaangażujmy nie tylko nasze ręce, ale i serca. Razem celebrujmy Światowy Dzień Ziemi!

Już pod koniec kwietnia będziemy świętować Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji zapraszamy wszystkich do zaangażowania się w różne działania…

By admin , in Ekologia , at 13 kwietnia 2021 Tagi: , , , , , ,

Już pod koniec kwietnia będziemy świętować Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji zapraszamy wszystkich do zaangażowania się w różne działania mające na celu odciążyć naszą ukochaną i tak bardzo wyeksploatowaną planetę.

W dniach 17-25 kwietnia ekipa Otwartego Sochaczewa wraz z rodzinami i przyjaciółmi ruszy w teren posprzątać okolicę, zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji, razem możemy więcej! Czekamy na Wasze fotki ze sprzątania (otwarty.sochaczew@gmail.com lub na wydarzeniu na Facebooku, w komentarzu), a dla najmłodszych uczestników przewidujemy drobne upominki ufundowane przez partnerów akcji: Klubokawiarnię Łoskot CAFE i firmę Arvato Bertelsmann Supply Chain Solutions – do odbioru w Łoskot Cafe. Na czas akcji prosimy wyposażyć się w worki na odpady, rękawiczki oraz przestrzegać aktualnych obostrzeń.

Pamiętajmy, że możemy pomóc naszej planecie także na wiele innych sposobów, niekoniecznie ruszając się z domu np. naprawić cieknący kran lub spłuczkę, oszczędzając światło, wyłączając z prądu urządzenia, których aktualnie nie używamy.

Działania ekologiczne nie muszą być nudne! Może z najbliższymi zdecydujesz się zasadzić drzewo lub posiać łąkę? Pobaw się z dziećmi w budowanie domku dla zapylaczy lub zróbcie poidełko dla owadów. Wyjdź na spacer, rozejrzyj się po okolicy, w wielu dziwnych miejscach natura walczy o przetrwanie – rzucone nasiono kiełkuje między płytami betonowymi, ona tak bardzo chce żyć, tylko potrzebuje trochę naszego wsparcia.

Rozmowa z Pauliną, jedną z koordynatorek akcji Światowy Dzień Ziemi w Sochaczewie.

Przyszłość naszej planety spoczywa w rękach najmłodszych, dlatego chcemy szczególnie ich wyczulić na problemy ekologiczne, w związku z tym zachęcamy tych mniejszych i większych do wysłuchania książki „Orka w wannie”, którą przeczyta specjalnie dla Was nasza koleżanka – Marta. Czytana dobranocka będzie dostępna na naszej stronie fb już piątek 24.04 o godzinie 19.00. Pamiętajcie: razem możemy więcej!

Bajkę „Orka w wannie” czyta Marta.

Komentarze


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *