czwartek, 28 stycznia, 2021
Otwarty Sochaczew


Bunt Czarownic – razem za prawem do wyboru

Sochaczew jest fantastycznym miastem, którego mieszkańcy potrafią wspierać się wzajemnie i zjednoczyć w ważnej sprawie. Od tygodni uczestniczy w manifestacjach…

By admin , in Edukacja Równość , at 28 stycznia 2021 Tagi: , , , , ,

Sochaczew jest fantastycznym miastem, którego mieszkańcy potrafią wspierać się wzajemnie i zjednoczyć w ważnej sprawie. Od tygodni uczestniczy w manifestacjach przeciw łamaniu praw kobiet. Niedawno jednak zdarzyło się coś szokującego. Byliśmy świadkami egzorcyzmów odprawianych przez wysłannika proboszcza na uczestnikach protestów. Brzmi jak wariactwo? Chcielibyśmy, żeby były to żarty, jednak człowiek, który nagrał film, pokazując jak sypie solą, żeby przegonić złe duchy, był jak najbardziej poważny. Na szczęście nie miał wielu zwolenników, ale zainspirował nas i dodał energii do tego, aby walczyć ze średniowiecznymi poglądami.

Niestety w dyskusji o aborcji i prawie do wyboru politycy i hierarchowie kościelni traktują kobiety, jak bezmyślne i przepełnione złem istoty, które tylko czekają na moment, w którym miałyby usunąć ciążę. Tymczasem wśród nas są dziewczyny i kobiety, które może nigdy nie staną przed takim wyborem, ale myślą z troską o swoich siostrach, matkach, koleżankach, których życie zawisło na włosku. Wśród nas są dziewczyny i kobiety, które mają rodziny, dzieci i dla nich chciałyby żyć. Wśród nas są dziewczyny i kobiety, które chcą podejmować decyzje o własnym zdrowiu. Wśród nas są mężczyźni, którzy wspierają wolny wybór.

Bez względu na to, czy pochodzimy z dużych miast, czy małych wiosek, od dawna nie żyjemy już w średniowieczu i nie dopuścimy do powrotu czasów inkwizycji. Dostępna aborcja, dostępna antykoncepcja, dostępna edukacja seksualna, wsparcie dla rodzin, dzieci i osób niepełnosprawnych – o to walczymy i nie pozwolimy cofnąć się o krok!!! Sochaczew zawsze murem za kobietami!

W niedzielę o 16.00 w parku Chopina (przy pl. Kościuszki), pokażemy solidarność z kobietami i walkę z ciemnogrodem.

Do wszystkich, którzy mają dość bezprawia ***, osób wspierających Strajki Kobiet, młodszych i starszych mieszkańców miasta – bierzcie ze sobą koty, miotły, maski i inne atrybuty. To będzie prawdziwy bunt czarownic.

Komentarze


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *