wtorek, 24 sierpnia, 2021
Otwarty Sochaczew


Ogród społeczny KABACZEK już po pierwszych przygotowaniach

Nad tematem ogródka społecznego pracujemy już od kilku miesięcy, ale dopiero teraz wszystko zaczyna nabierać kształtów. Po ostatniej mobilizacji udało…

By Otwarty Sochaczew , in Ekologia , at 24 sierpnia 2021 Tagi: , , , ,

Nad tematem ogródka społecznego pracujemy już od kilku miesięcy, ale dopiero teraz wszystko zaczyna nabierać kształtów. Po ostatniej mobilizacji udało nam się zmontować pierwsze grządki i dwukomorowy kompostownik, prócz tego część z nas zajęła się równaniem terenu i pieleniem. Musimy przyznać, że mimo ciężkiej pracy wszyscy doskonale się bawili. Warto również podkreślić, że nawet dzieciaki mocno zaangażowały się nie tylko w robienie baniek, ale również kopanie i grabienie działki.

Jakiś czas temu część grupy Otwartego Sochaczewa uczestniczyła w warsztatach i szkoleniach, dotyczących: permakultury i organizacji ogródków społecznych. Odwiedziliśmy również Karola Podymę, właściciela firmy zajmującej się łąkami kwietnymi Łąki Kwietne oraz inicjatora jednego z ogrodów społecznych w Warszawie. Te spotkania pomogły nam określić strategię, ale co najważniejsze pozytywnie nastawić się do całego przedsięwzięcia.

Całość prac budowlano-organizacyjnych chcemy zakończyć już we wrześniu tego roku. Nasze najbliższe plany to: zainstalowanie reszty grządek, zmontowanie altany i strefy eventowej, przygotowanie i napełnienie zbiorników na wodę.

Ogród społeczny KABACZEK już niedługo zaprosi Was na dzień otwarty. Jeżeli jesteście zainteresowani i macie chęć włączyć się w projekt bądź zarezerwować swoją grządkę, musicie obserwować stronę lub napisać na: oskabaczek@gmail.com.

Dofinansowano ze środków Program „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego. 

Komentarze


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *