środa, 13 kwietnia, 2022
Otwarty Sochaczew


Nowe drzewa na sochaczewskich bulwarach!

Temat wyciętych drzew na sochaczewskich bulwarach był już podejmowany wielokrotnie i jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej niepopularnych decyzji, jakie…

By Otwarty Sochaczew , in Ekologia , at 13 kwietnia 2022 Tagi: , , , , ,

Temat wyciętych drzew na sochaczewskich bulwarach był już podejmowany wielokrotnie i jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej niepopularnych decyzji, jakie podjęły władze naszego miasta. Ogromna część mieszkańców po wycince, przeprowadzonej bez jakichkolwiek konsultacji, wyraziła swój sprzeciw wobec tego rodzaju działań. Do tej pory wszyscy podkreślają, jak dużą uciążliwością jest brak zacienienia na ogromnym placu przy rzece. Bardzo szybko bulwary zostały ochrzczone przez sochaczewian nazwą – „Sochaczewska Patelnia”.

Jako Otwarty Sochaczew w 2021 roku podjęliśmy symboliczną akcję sadzenia drzew na bulwarach, aby zwrócić uwagę na problem, którego władze miasta wydawały się nie zauważać. Nasz pomysł spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem. Co więcej, wielu sochaczewian pisało do nas, że taką operację należy przeprowadzić na większą skalę i zadeklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych akcjach.

Być może ponowilibyśmy nasze działania, jednak w poprzednim tygodniu Sochaczew obiegła wiadomość, że władze miasta postanowiły posadzić kilkadziesiąt drzew, właśnie na bulwarach nad Bzurą. Zdecydowanie jest to jedna z najlepszych informacji, jakie ostatnio udało nam się usłyszeć ze strony naszych lokalnych rządzących. Mamy nadzieję, że za nasadzenia odpowiedzialne będą osoby kompetentne i drzewa rzeczywiście nie będą tylko niskimi szczepionymi drzewkami, pod którymi nie da się przejść, a co dopiero złapać cień i odrobinę ukojenia w gorące i słoneczne dni.

Komentarze


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *