niedziela, 24 kwietnia, 2022
Otwarty Sochaczew


Jak Otwarty Sochaczew świętował Dzień Ziemi

Od początku działalności Otwartego Sochaczewa jednym z naszych głównych priorytetów jest ekologia. Wspólnie dbamy o otoczenie organizując akcje sprzątania miasta….

By Otwarty Sochaczew , in Działania Ekologia , at 24 kwietnia 2022 Tagi: , , , , , ,

Od początku działalności Otwartego Sochaczewa jednym z naszych głównych priorytetów jest ekologia. Wspólnie dbamy o otoczenie organizując akcje sprzątania miasta. Niestety Sochaczew jest zasypywany śmieciami, a systemowych rozwiązań brakuje. Mieszkańcy nie są edukowani i motywowani do tego, aby dbać o czystość. Jako ruch miejski, który troszczy się o lokalną społeczność, staramy się brać sprawy w swoje ręce i wspierać wszelkiego rodzaju użyteczne inicjatywy.

Tym razem postanowiliśmy świętować Dzień Ziemi wspólnie z Sochaczewskim WOPR-em sprzątając teren nad rzeką oraz inaugurując otwarcie sezonu w Ogródku Społecznym Kabaczek.

23 kwietnia był niezwykle pracowity. Nieprawdopodobna ilość śmieci zebranych nad Bzurą zaskoczyła nas wszystkich i mimo satysfakcji z sukcesu akcji, ciężko było pogodzić się z faktem, że niektórym brakuje zrozumienia, jak ważną wartością społeczną jest przyroda.

Tego zrozumienia na pewno nie brakowało ekipie Otwartego Sochaczewa i użytkownikom Ogródka Społecznego Kabaczek, który w zeszłym roku założyliśmy na blokach wojskowych. Ogródkowicze pielęgnowali swoje grządki i zieloną przestrzeń, bez względu na warunki atmosferyczne i porę roku, dzięki czemu już teraz możemy podziwiać pierwsze efekty tej pracy: sadzonki truskawek, arbuzów, a także jarmuż, szpinak i pierwsze kwiaty. Otrzymaliśmy też dwa domki dla owadów, które już wkrótce będą służyły zapylaczom. Spotkanie przy pysznym cieście i gorącej herbacie zakończyło się dyskusją na temat pomysłów związanych z rozwojem ogródka i edukacją mieszkańców. Wkrótce możecie spodziewać się informacji o planowanych wydarzeniach.

Komentarze


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *