poniedziałek, 25 marca, 2024
Otwarty Sochaczew


Debata na burmistrza Sochaczewa – podsumowanie i pytania do osób kandydujących od mieszkańców naszego miasta

Podsumowując wczorajszą debatę, jako współorganizatorzy, chcemy podzielić się kilkoma kwestiami. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo i musimy szykować się na…


Podsumowując wczorajszą debatę, jako współorganizatorzy, chcemy podzielić się kilkoma kwestiami.

Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo i musimy szykować się na ostrą grę, wszak naszymi partnerami mieli być politycy, w dodatku walczący o stanowisko gospodarza Sochaczewa na następne 5 lat. Staraliśmy się przeprowadzić debatę najlepiej, jak tylko było to możliwe i bardzo dziękujemy za wszystkie wyrazy uznania, ale również za konstruktywną krytykę.

Dla nas, jako dla NGOsa debata była ważna z dwóch powodów:

Pierwszy to zapoznanie wyborców z osobami kandydującymi. Przedstawienie ich, sprawdzenie jak się prezentują i jaki mają plan na przyszłość miasta. To mocny test przed objęciem stanowiska i bezpośredniej konfrontacji z mieszkańcami. Bardzo cieszymy się, że wszyscy kandydaci i kandydatka finalnie zgodzili się wziąć udział w debacie i pokazali, że można rozmawiać kulturalnie i rzeczowo. Brawo!

Druga kwestia, to nasze badanie, jako niezależnej organizacji pozarządowej, dotyczące jakości współpracy poszczególnych komitetów z takimi podmiotami, jak nasze. Wszak „idealną współpracę” obiecywać może każdy, liczy się natomiast : działanie, wzajemny szacunek, uszanowanie reguł i prawdomówność. Z częścią komitetów współpraca układała nam się wzorowo, część starała się utrudniać, finalnie jednak wszystko się udało. O dziwo, niektórzy z aktywistów i aktywistek Otwartego Sochaczewa musieli mocno zweryfikować swoje poglądy, odnośnie swojej wcześniejszej oceny poszczególnych lokalnych opcji politycznych. Jedni zyskali w naszych oczach, inni niestety stracili.

Finalnie organizacja tak ważnego wydarzenia dała nam sporo nowego doświadczenia i pozytywnych emocji. Jeszcze raz ogromnie dziekujemy wszystkim kandydatom i kandydatce, ich komitetom wyborczym, widzom, prowadzącym, ekipie technicznej i współorganizatorom z eSochaczew.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Komentarze


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *