wtorek, 26 października, 2021
Otwarty Sochaczew


Jak mieszka się obcokrajowcom w Sochaczewie? Już niedługo przedstawimy Wam cykl rozmów z sąsiadami, którzy nie pochodzą z Polski, ale wybrali nasz kraj do zamieszkania

„Sąsiedzi z daleka” to nowy projekt Otwarty Sochaczew, który przygotowała Ola i Zybi, we współpracy z Dominiką i Wiktorem z…

By Otwarty Sochaczew , in Edukacja , at 26 października 2021 Tagi: , , , , , ,

„Sąsiedzi z daleka” to nowy projekt Otwarty Sochaczew, który przygotowała Ola i Zybi, we współpracy z Dominiką i Wiktorem z portalu e-Sochaczew.pl.

Słowa obcokrajowiec, emigrant, uchodźca słyszymy w ostatnim czasie bardzo często. W większości oznaczają ciało pozbawione twarzy, kryjące się w zakamarkach głuszy. A może to najwłaściwszy czas by spojrzeć z bliska na ludzi, którzy pochodzą z innych krajów. Ludzi którzy, być może mieszkają tuż za twoją ścianą. Ścianą, która często bywa granicą nie do pokonania.

Projekt „Sąsiedzi z daleka” pokaże nam mieszkańców Sochaczewa, którzy przybyli z różnych zakątków świata. Miejsc barwnych, fascynujących swoją odmiennością, urzekających krajobrazów czy też odległych, ekscytujących rejonów. Historie, które przyjechały wraz z nimi to często intrygujące, wielowątkowe, opowieści w których z pewnością odnajdziemy powiew nowości, ale i cząstkę siebie. Własnych codziennych trosk, szczęść i życia.

Sochaczew może być równie fascynujący jak inne miejsca na świecie. Dom jest tam, gdzie czujemy się we właściwym miejscu. Dom to bliscy, dobre emocje i życzliwość, którą czujemy w powietrzu. Miasto i jego mieszkańcy dają nadzieję, że gościnność to nasza druga twarz, a otwartość jest znana nie tylko ze słów.

Zaczynamy przygodę i zapraszamy do wspólnej podróży. Do poznania sąsiadów z daleka.

Komentarze


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *