poniedziałek, 5 kwietnia, 2021
Otwarty Sochaczew


Ekologiczna partyzantka – czyli społeczna akcja „ZAZIELEŃMY SOCHACZEW”

Problem wycinek drzew jest od pewnego czasu bardzo palący, nie tylko w naszym mieście. W ostatnich latach w Polsce, za…

By admin , in Ekologia , at 5 kwietnia 2021 Tagi: , , , , , , ,

Problem wycinek drzew jest od pewnego czasu bardzo palący, nie tylko w naszym mieście. W ostatnich latach w Polsce, za sprawą wprowadzenia bezmyślnych przepisów, wycięto tysiące drzew, zarówno w lasach, jak i na terenach miejskich. Drzew, które nie tylko dają tlen, neutralizują zanieczyszczenia, regulują temperaturę i wilgotność powietrza, ale także wpływają pozytywnie na psychikę i poczucie dobrostanu.

Pod pretekstem „bezpieczeństwa” na rzeź poszły kilkudziesięcioletnie, zdrowe drzewa tylko dlatego, że była na to zgoda. I tutaj możemy się zastanowić, co możemy zrobić poza protestami, pisaniem petycji czy blokowaniem wycinek? Nasza propozycja, to pozostawić po sobie ślad w postaci zasadzenia nowych roślin.

Niedawno w naszym mieście pojawiło się kilkanaście nowych społecznych nasadzeń dębów, plantanów, wierzb, jarzębin. Wydawać by się mogło, że to nic. Wyobraźmy sobie jednak, że Ty też znajdujesz odpowiednie miejsce i sadzisz swoje drzewo. Za kilka lat ta roślina urośnie, a Ty będziesz dumny z tego, że miałeś w tym swój udział. Partyzantka ekologiczna to jest nasz twórczy odzew przeciw zabetonowaniu przestrzeni miejskiej, niepotrzebnym wycinkom i niszczeniu przyrody.

Zachęcamy Was do sadzenia drzew i roślin w przestrzeni miejskiej. Jest to niezwykle proste i zajmuje kilka minut. Zbierzcie się w grupę, umówcie z przyjaciółmi, rodzicami, dziećmi, sąsiadami i sadźcie. Pamiętajcie tylko, aby akcja była dobrze przygotowana. Nasadzenia nie mogą ograniczać widoczności na drodze. Unikajcie też sadzenia drzew pod liniami wysokiego napięcia.

A kiedy już posadzicie swoje drzewko – nie zapomnijcie wysłać do nas zdjęcia.

Zazieleńmy Sochaczew razem!!!

Komentarze


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *