czwartek, 12 sierpnia, 2021
Otwarty Sochaczew


„Festiwal dobrego życia” i Różowe skrzyneczki w konkursie budżetu obywatelskiego Mazowsza!

Budżet obywatelski w Sochaczewie na rok 2022 został niestety odwołany, ale i tak mamy szansę na nowe projekty w przyszłym…

By Otwarty Sochaczew , in Działania , at 12 sierpnia 2021 Tagi: , , , , ,

Budżet obywatelski w Sochaczewie na rok 2022 został niestety odwołany, ale i tak mamy szansę na nowe projekty w przyszłym roku, dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Mazowsza!

Jest nam ogromnie miło poinformować, że 2 wnioski, które zostały złożone przez aktywistki Otwartego Sochaczewa mają szansę na realizację. Wszystko teraz w rękach mieszkańców Sochaczewa i Mazowsza! Ogromnie liczymy na Wasze wsparcie i wzięcie udziału w głosowaniu.

Pierwszy projekt pod nazwą „FESTIWAL DOBREGO ŻYCIA” ma na celu zadbać o dusze naszych mieszkańców poprzez cykliczne warsztaty m.in. treningu uważności, relaksacji, radzenia sobie ze stresem, wellness, jak i dbania o ciało poprzez zajęcia jogi w parku i to 2 razy w tygodniu od maja do września. Joga w parku, którą nasza grupa organizowała przez całe wakacje cieszyła się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Bez względu na wiek, płeć, i umiejętności – wszyscy mogli zatroszczyć się o swoją duszę i ciało. W ramach „Festiwalu Dobrego Życia” w przyszłym roku szykujemy działania zakrojone na jeszcze szerszą skalę.

Drugi projekt RÓŻOWA SKRZYNECZKA zapewni wyposażenie wszystkich dziewczęcych toalet w szkołach podstawowych i średnich w naszym powiecie w skrzyneczki z podpaskami i środkami higieny osobistej. Wyliczyłyśmy szacunkowo na podstawie rozmów z dyrektorami wszystkich szkół, że będzie to ok.110 skrzyneczek i przez cały rok ich zaopatrzenie będzie sponsorowane przez BOM. Według statystyk co 6 dziewczynka w czasie okresu nie chodzi do szkoły z powodu ubóstwa menstruacyjnego, co skutkuje zaległościami w nauce, a następnie wykluczeniem edukacyjnym. To bardzo negatywne zjawisko, a łatwo jest mu zapobiec. Z rozmów ze szkołami wiemy, że ten problem jest widoczny a nasz projekt przyniesie skuteczną systemową zmianę.

Został tylko ostatni etap – głosowanie przez internet, które zacznie się od 20.09.2021 na stronie bom.mazovia.pl. Wszystkie ręce na pokład! Liczymy na Wasze wsparcie. Każdy z nas będzie mógł skorzystać z tych projektów!

Komentarze


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *