czwartek, 23 listopada, 2023
Otwarty Sochaczew


ŁOSKOT KULTURALNY w Sochaczewie! W programie: spotkania z dziennikarzami, pisarzami; warsztaty z aktywizmu społecznego…

Takiego festiwalu jeszcze w naszym mieście nie było! Łoskot Kulturalny to wydarzenia dla wszystkich amatorów i amatorek literatury oraz zaangażowanego…


Takiego festiwalu jeszcze w naszym mieście nie było! Łoskot Kulturalny to wydarzenia dla wszystkich amatorów i amatorek literatury oraz zaangażowanego dziennikarstwa. Zapraszamy Was na cykl spotkań i warsztatów z lokalnymi aktywistami, jak i uznanymi pisarkami, dziennikarkami i dziennikarzami, który poszerzy nasze horyzonty i zainspiruje do aktywizmu na polu społecznym i kulturalnym. Czego możecie się spodziewać? Przede wszystkim odważnych, szczerych i kreatywnych rozmów z ludźmi świata sztuki. Dyskusji, które przełamują stereotypy i dodają motywacji do działań. Wymiany pomysłów i wielu innych niespodzianek.

Karolina Sulej

Dziennikarka, reportażystka i antropolożka, autorka książek: „Rzeczy Osobiste”, „Historie Osobiste”, „Ciałaczki”, „Wszyscy jesteśmy dziwni”; felietonistka w Viva! Moda, Wysokie Obcasy, Vouge, Polityka, Książki, współautorka doskonałego wideobloga na YouTube „Barłóg Literacki”, w którym razem z Sylwią Chutnik kreatywnie i z przymrużeniem oka przedstawiała nowe pozycje literackie. Prywatnie, zawsze uśmiechnięta wielbicielka żeglowania i kotów.

Agnieszka Szydłowska

Dziennikarka od lat zajmująca się szeroko pojętą kulturą i muzyką. Swoje audycje radiowe prowadziła w legendarnej Radiostacji, później w Trójce i obecnie w Newonce Radio. Jest jedną z współautorek programu „Tygodnik Kulturalny” w TVP Kultura, funkcjonującego obecnie, jako podcast na Spotify pod nazwą: „Nowy Tygodnik Kulturalny”.Agnieszka to kobieta wszechobecna Wszędzie tam, gdzie rodzi się coś fajnego i twórczego, ona już jest i relacjonuje, wspomagając się swoim podręcznym mikrofonem.

Jacek Nizinkiewicz

Prawdziwy człowiek renesansu. Radio, telewizja, prasa, kultura, muzyka, polityka, ekonomia. Nie ma obszaru, w którym nie poruszałby się sprawnie jako dziennikarz. Związany z Rzeczpospolitą i Radiem Nowy Świat, często zapraszany, jako ekspert do programów telewizyjnych i audycji radiowych. Tata pełną gębą, częsty bywalec sal koncertowych.

Siksa

Znana jako Alex Freiheit to nie tylko osobowość świata muzyki i performance’u, animatorka kultury, autorka zinów, aktorka teatralna, felietonistka min. Dwutygodnika, laureatka Paszportów Polityki, ale przede wszystkim fajna, szczera i bardzo kreatywna osoba. Jej słowa bywają tak mocne, jak podwójne espresso w Łoskocie.

Filip Springer

Pisarz, reportażysta, dziennikarz, podróżnik, fotograf, animator kultury i prawdziwy aktywista. Nikt tak nie potrafi opisywać architektury i otaczającej nas przestrzeni, jak autor: „Mein Got, jak pięknie”, „Miedzianka. Historia znikania”, „13 pięter”, „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, „Dwunaste. Nie myśl, że uciekniesz” i wielu innych wciągających reportaży. Organizator festiwalu literackiego „Miedzianka” i jeden z twórców „Polskiej Szkoły Ekopoetyki”.


Katarzyna Pyś-Fabiańczyk 

Trenerka z certyfikatem PWC life & business coach; ukończyła z tytułem magistra Nauki Polityczne na Uniwersytecie Warszawskim; z ponad 20 letnim doświadczeniem zawodowym; ekspertka występująca podczas polskich i zagranicznych konferencji, laureatka konkursu Sukces Pisany Szminką; prezeska stowarzyszenia „Kultura działania”; współprowadzi grupę teatralną dla młodzieży i dorosłych osób z autyzmem i Zespołem Downa – „Kurtyna”; autorka i prowadząca warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Zarządzanie projektem, planowanie i realizacja działań

Współpraca, tworzenie grup wsparcia, oraz poprawna komunikacja

Samomotywacja, jak walczyć z aktywistycznym wypaleniem, prokrastynacja


Wszystkie wydarzenia odbędą się w klubokawiarni ŁOSKOT Cafe, ul. Batorego 12, Sochaczew (sala eventowa).𝘋𝘰𝘧𝘪𝘯𝘢𝘯𝘴𝘰𝘸𝘢𝘯𝘰 𝘻𝘦 ś𝘳𝘰𝘥𝘬ó𝘸 𝘱𝘳𝘰𝘨𝘳𝘢𝘮𝘶: „𝘋𝘻𝘪𝘢ł𝘢𝘫 𝘓𝘰𝘬𝘢𝘭𝘯𝘪𝘦” 𝘗𝘰𝘭𝘴𝘬𝘰-𝘈𝘮𝘦𝘳𝘺𝘬𝘢ń𝘴𝘬𝘪𝘦𝘫 𝘍𝘶𝘯𝘥𝘢𝘤𝘫𝘪 𝘞𝘰𝘭𝘯𝘰ś𝘤𝘪 𝘳𝘦𝘢𝘭𝘪𝘻𝘰𝘸𝘢𝘯𝘦𝘨𝘰 𝘱𝘳𝘻𝘦𝘻 𝘈𝘬𝘢𝘥𝘦𝘮𝘪ę 𝘙𝘰𝘻𝘸𝘰𝘫𝘶 𝘍𝘪𝘭𝘢𝘯𝘵𝘳𝘰𝘱𝘪𝘪 𝘸 𝘗𝘰𝘭𝘴𝘤𝘦 𝘪 𝘗𝘰𝘳𝘰𝘻𝘶𝘮𝘪𝘦𝘯𝘪𝘦 𝘖𝘳𝘨𝘢𝘯𝘪𝘻𝘢𝘤𝘫𝘪 𝘗𝘰𝘻𝘢𝘳𝘻ą𝘥𝘰𝘸𝘺𝘤𝘩 𝘗𝘰𝘸𝘪𝘢𝘵𝘶 𝘚𝘰𝘤𝘩𝘢𝘤𝘻𝘦𝘸𝘴𝘬𝘪𝘦𝘨𝘰 𝘰𝘳𝘢𝘻 𝘻𝘦 ś𝘳𝘰𝘥𝘬ó𝘸 𝘻 𝘣𝘶𝘥ż𝘦𝘵𝘶 𝘞𝘰𝘫𝘦𝘸ó𝘥𝘻𝘵𝘸𝘢 𝘔𝘢𝘻𝘰𝘸𝘪𝘦𝘤𝘬𝘪𝘦𝘨𝘰 𝘸 𝘳𝘢𝘮𝘢𝘤𝘩 𝘻𝘢𝘥𝘢𝘯𝘪𝘢 „𝘋𝘻𝘪𝘢ł𝘢𝘫 𝘓𝘰𝘬𝘢𝘭𝘯𝘪𝘦 𝘻 𝘗𝘖𝘗𝘗𝘚𝘦𝘮 2023”

Komentarze


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *