środa, 19 października, 2022
Otwarty Sochaczew


Presja społeczna przynosi efekty. Pałac w Giżycach uratowany!

W ostatnich dniach dotarła do nas dobra wiadomość – przetarg na sprzedaż Pałacu w Giżycach został unieważniony. Z naszej perspektywy…

By Otwarty Sochaczew , in Działania , at 19 października 2022 Tagi: , , , , , ,

W ostatnich dniach dotarła do nas dobra wiadomość – przetarg na sprzedaż Pałacu w Giżycach został unieważniony. Z naszej perspektywy jest to duży sukces mieszkańców, którzy podpisując petycje, wyrażając swoje zaniepokojenie, zabierając głos w mediach społecznościowych, uczestnicząc w Sesji Rady Powiatu, pokazali swój sprzeciw wobec wyprzedaży mienia zarządzanego przez Powiat. Przetarg od samego początku był niewłaściwie przygotowany i przeprowadzany w ogromnym pośpiechu, wbrew samym mieszkańcom, a Starostwo nie wypełniło swojego obowiązku w postaci opracowania planu zagospodarowania nieruchomości. Kontrowersje wzbudziło też przeniesienie dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pałacu, który najmłodsi traktowali jak swój dom.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za wsparcie akcji, a radnym opozycyjnym za zaproszenie nas do udziału w Sesji Rady Powiatu i wspólne wysiłki. Liczymy na to, że Starostwo znajdzie teraz czas na opracowanie strategii wykorzystania Pałacu do celów użytecznych społecznie. Będzie to dla nich niewątpliwie próba, która wykaże ich kompetencje oraz poziom zaangażowania w sprawy ważne dla mieszkańców.

Mamy nadzieję, że zarząd Powiatu włączy w te plany społeczność lokalną i my także, jako Otwarty Sochaczew, będziemy mogli wziąć udział w odpowiednio przygotowanych konsultacjach społecznych dotyczących przeznaczenia tego obiektu. Liczymy na to, że ostatecznie Pałac będzie służył nam wszystkim.

Komentarze


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *