Zapraszamy na otwarte warsztaty “Pogadajmy o LGBTQ+”!
Jeśli chcesz lepiej zrozumieć tematykę LGBTQ+, rozwiać wątpliwości, poznać podstawowe pojęcia albo nauczyć się, jak wspierać osoby LGBTQ+ w swoim…
Jeśli chcesz lepiej zrozumieć tematykę LGBTQ+, rozwiać wątpliwości, poznać podstawowe pojęcia albo nauczyć się, jak wspierać osoby LGBTQ+ w swoim otoczeniu – te spotkania są właśnie dla Ciebie!
Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą tematyką, czy jesteś już sojusznikiem, a może jesteś osobą queer – znajdziesz tu przestrzeń na naukę, rozmowę i wymianę doświadczeń. Zapraszamy wszystkich – bez wyjątków!
11.05 (sobota) godz. 15:00 – „ABC LGBTQ+”
Na warsztacie w przystępny sposób wytłumaczymy podstawowe pojęcia, rozwiejemy mity i odpowiemy na wszystkie pytania – bez oceniania. To przestrzeń pełna życzliwości i ciekawości!
Na tym spotkaniu dowiesz się:
- czym jest orientacja seksualna i tożsamość płciowa
- co oznaczają litery: L, G, B, T, Q, +
- czym jest orientacja seksualna i tożsamość płciowa
- jak zwracać się do osób LGBTQ+
- prawdy na temat najpopularniejszych mitów o osobach LGBTQ+
18.05 (sobota) godz. 15:00 – „Jak wspierać LGBTQ+?”
Warsztat poświęcony będzie temu, jak wspierać osoby LGBTQ+. Dowiesz się, czym jest język inkluzywny, poznasz różne formy sojusznictwa i otrzymasz konkretne narzędzia, które możesz wykorzystać w codziennym życiu.
Na tym spotkaniu dowiesz się:
- jak wspierać lokalnie osoby LGBTQ+
- jak reagować w kryzysowych sytuacjach
- jakie prawa przysługują osobom LGBTQ+
- czym jest komunikacja włączająca i jak używać jej na codzień
Wstęp wolny! Bez zapisów!
Spotkania są otwarte dla wszystkich – bez względu na wiek, tożsamość czy poziom wiedzy.
Każde potrwa od 2 do 3 godzin.
Na uczestników czekają kolorowe wlepki i mini poradnik z pigułką wiedzy o LGBTQ+!
Lokalizacja: Studio Łoskot (Batorego 12)
Przyjdź, posłuchaj, porozmawiaj – z ciekawości, z potrzeby, z serca
Do zobaczenia!
Warsztaty antydyskryminacyjne „Pogadajmy o LGBTQ+” powstają w ramach Odmieniania krok po kroku – cyklu edukacyjnego Funduszu dla Odmiany.
Warsztaty poprowadzi Natalia Kalisz: socjolożka, członkini zespołu ds. wsparcia psychicznego Fundacji Growspace. Obecnie studiuje zaawansowane badania socjologiczne. Doświadczenie zdobywała w placówkach oświatowych oraz organizacjach pozarządowych. Zajmuje się psychoedukacją, edukacją antydyskryminacyjną, a także prowadzi badania z udziałem dzieci i młodzieży. Projektuje i prowadzi szkolenia dedykowane nauczycielom i pracownikom młodzieżowym. Tworzy autorskie programy oraz materiały edukacyjne. Zaangażowana w projekty takie jak Tęczowy Piątek oraz Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+. Główne obszary zainteresowań to gender studies, neuroróżnorodność oraz oświata i wychowanie.
Komentarze