piątek, 14 lipca, 2023
Otwarty Sochaczew


Burmistrz Sochaczewa zablokował Piknik Równościowy YOUTH OF TODAY w Parku Garbolewskich. Impreza odbędzie się w innym miejscu.

Zakaz dla mieszkańców na organizację pikniku równościowego Youth of Today i Silent Disco wydany przez Burmistrza Miasta Sochaczew. W wyniku…


Zakaz dla mieszkańców na organizację pikniku równościowego Youth of Today i Silent Disco wydany przez Burmistrza Miasta Sochaczew.

W wyniku zgłoszenia zgromadzenia publicznego skierowanego przez Stowarzyszenie Kultura Działania/Otwarty Sochaczew do Burmistrza Miasta Piotra Osieckiego, okazało się, że nasza inicjatywa nie podoba się fundacji Kai Godek Życie i Rodzina z Warszawy, organizacji znanej z szerzenia nienawiści, fundamentalizmu religijnego i blokowania oddolnych inicjatyw społecznych.

Na tej podstawie Burmistrz Miasta uznał, że w parku Garbolewskich nie może się odbyć piknik równościowy z Silent Disco, którego celem jest wnioskowanie o równy dostęp do przestrzeni miejskiej, aktywizacja osób młodych i niepełnosprawnych, protest przeciwko nietolerancji, integracja lokalnej społeczności.

Zakładaliśmy dobrą atmosferę i aktywizację młodzieży, ale Burmistrz na podstawie sprzeciwu fundacji, która nawet nie pochodzi z naszego miasta, ani w żaden sposób nie jest związana z Sochaczewem, uniemożliwił organizację wydarzenia. Zakaz otrzymaliśmy 3 dni przed imprezą, przy czym pismo od Kai Godek władze miasta miały już 03.07.

Pozwala nam to uważać, że Pan Piotr Osiecki jedynie szukał pretekstu do zablokowania naszej inicjatywy. Nie możemy zaakceptować tego, że główna argumentacja odmowy jest oparta na piśmie przysłanym ze skrajnie radykalnej fundacji Kai Godek.

Jako organizacja bez powiązań politycznych, a jednocześnie bardzo aktywnie realizująca otwarte i bezpłatne wydarzenia dla mieszkańców, już od dłuższego czasu ścieramy się z cenzurą w mediach miejskich i wykluczaniem z przestrzeni wspólnej. Nie byłoby to do pomyślenia w żadnej zachodniej demokracji.

Nie rezygnujemy jednak z dalszych starań o zorganizowanie wydarzeń dla młodych i zachęcamy wszystkich do włączania się w sprawy miasta.

Piknik równościowy Youth of Today z Silent Disco odbędzie się w tym samym czasie, w innym miejscu.

Komentarze


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *