niedziela, 28 marca, 2021
Otwarty Sochaczew


Sochaczewskie kręgi rodziców +

W Otwartym Sochaczewie otwieramy się na rodzicielskie rozterki. „Sochaczewskie kręgi  rodziców+” to spotkania online na platformie ZOOM dla rodziców, którym…

By admin , in Edukacja , at 28 marca 2021 Tagi: , , , , , ,

W Otwartym Sochaczewie otwieramy się na rodzicielskie rozterki. „Sochaczewskie kręgi  rodziców+” to spotkania online na platformie ZOOM dla rodziców, którym brakuje szczerej, akceptującej i nieoceniającej rozmowy o rodzicielstwie „ponadprzeciętnym” – stąd ten „+”.

Co oznacza rodzicielstwo „ponadprzeciętne”? Może jesteś rodzicem dziecka LGBT+, może masz dziecko z niepełnosprawnością, a może cierpiące na depresję, często wchodzi w rolę ofiary na szkolnych korytarzach lub wręcz przeciwnie, ciągle jesteś wzywany do szkoły na dywaniki, a radość z rodzicielstwa przytłacza poczucie winy, bezsilność, niepewność i zagubienie, o których nie masz z kim szczerze porozmawiać. Jeśli rozpoznajesz się, w którejkolwiek części tego opisu to właśnie dla Ciebie stworzyliśmy wspierającą przestrzeń empatycznego słuchania. Bez misji pouczania, przekonywania i doradzania zapraszamy rodziców+, którzy bez podobnej misji, chcą po prostu powiedzieć co w nich siedzi i podzielić się swoimi rodzicielskimi doznaniami, emocjami i myślami.

Zasady są proste:  1) każdy mówi po kolei (jeśli nie chce, nie musi mówić, a w spotkaniu może brać udział anonimowo wyłączając kamerkę), 2) każdy mówi wyłącznie o sobie, 3) unikamy krzyżowych dyskusji, 4) szanujemy doświadczenia, emocje i opinie, którymi inni się z nami dzielą, 5) słuchamy po to by zrozumieć, a nie po to by odpowiedzieć.

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, w każdy pierwszy wtorek danego miesiąca o godz. 19.00. Startujemy od kwietnia.   Nie musisz się nigdzie zapisywać, ani deklarować . Wystarczy, że klikniesz w link (na spotkanie wpuszczamy tylko w ciągu pierwszych 10 minut, więc ważna jest jedynie punktualność).

Przestrzeń empatycznego słuchania trzymać będą: Agnieszka Ryczkowska-Przywoźny – life coach i trenerka komunikacja empatycznej, i wspierająco – Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, life & business coach.

Komentarze


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *